fbpx

Поїздка і екскурсія. Найкращі місця в Неаполі

Неаполь (англійською: Naples, італійською: Napoli, неаполітанською: Napule, латинською: Neapolis) є одним із найстаріших постійно населених міст світу. Грецькі поселення бронзового віку були встановлені в районі Неаполя в другому тисячолітті до нашої ери. Сьогодні Неаполь є центром регіону Кампанія і є третім по велечині містом в Італії після Риму і Мілану.
2800-річна історія Неаполя залишила його з великою кількістю історичних будівель та пам’яток, від середньовічних замків до класичних руїн. Найвідоміші форми архітектури, видні в сучасному Неаполі, – це стилі середньовічного, ренесансного та барокового стилю. Історичний центр Неаполя зареєстрований ЮНЕСКО як об’єкт всесвітньої спадщини. Неаполь має в цілому 448 історичних церков (а усього – 1000), що робить його одним з найбільш католицьких міст у світі з точки зору кількості місць релігійних обрядів.
Ви можете з нами добратись з України комфортабельним автобусом до Неаполя і здійснити самостійну екскурсію. Ми обрали для Вас дев’ять визначних місць і пам’яток, які варто було б побачити в Неаполі. І це:

1. Головною міською площею або площею міста є Пьяцца дель Плебіскоті (італійською – Piazza del Plebiscito). Його будівництво було розпочато бонапартистським королем Йоакімом Муратом і завершено королем Бурбона Фердинандом IV. Пьяцца обмежена на схід королівським палацом, а на заході – церквою Сан-Франческо ді Паола, з колоннад, що тягнуться з обох сторін. Поруч знаходиться театр Сан-Карло, найстаріший оперний театр Італії. Неподалік від Сан-Карло знаходиться торговий центр і соціальний центр Galleria Umberto.

2. Королівський Неапольський Палац (італійською: Palazzo Reale di Napoli) – це палац, музей та історичне туристичне розташування, розташоване в центрі Неаполя. Це була одна з чотирьох резиденцій поблизу Неаполя, що використовувалася королями Бурбонів під час їхнього правління Королівством двох Сицилей (1734-1860): інші – палаци Казерти, Каподімонте з видом на Неаполь, а третій Портічі на схилах Везувію.

3. Неаполь добре відомий своїми історичними замками. І друге місце у нас займає древній замок Кастель-Нуово, також відомий як Машкіо Анжіоно (італійською – Maschio Angioino), є одним з визначних пам’яток міста. Він був побудований за час першого короля Неаполя – Карла I. Кастель Нуово побачив багато відомих історичних подій.

4. Неаполь широко відомий своїми багатствами історичних музеїв. Національний археологічний музей Неаполя (італ. Museo archeologico nazionale di Napoli) є одним із головних музеїв міста, який є однією з найбагатших колекцій артефактів Римської імперії у світі. Тому він у нас займає третю сходинку. У ньому також розміщено багато антикваріату, виявленого в Помпеях та Геркуланумі, а також деякі артефакти з періодів Греції та Ренесансу.

5. Яєчний замок (італійською: Castel dell’Ovo, англійською: Egg Castle) – заповідник у Неаполі, розташований на колишньому острові Мегаріде, тепер на півострові, в Неаполітанській затоці в Італії. Назва замку походить від легенди про римського поета Віргілія, який у середньовічному часі мав репутацію великого чаклуна та предиктора майбутнього. У легенді, Вірджил поклав чарівне яйце в основу для підтримки укріплень. Якби це яйце було зруйновано, замок був би зруйнований і серія катастрофічних подій було б наслідком для Неаполя. Замок розташований між районами Сан-Фердінандо і Чьяа, з видом на Мержеліну через море.

6. Серед музеїв, галерей варто глянути на раніше Бурбонський палац, тепер музей-картинна галерея Каподімонте (італійською – Palazzo reale di capodimonte Naples). У галереї представлені картини з 13 по 18 століття, в тому числі великі твори Симона Мартіні, Рафаеля, Тиціана, Караваджо, Ель Греко, Юзепа де Рібера та Лука Джордано. Королівські апартаменти мебльовані антикварними меблями 18-го століття та колекцією порцеляни та майоліки з різних королівських резиденцій. До речі, відома каподімонтійська фарфорова фабрика колись стояла поруч із палацом.

7. Сан-Карло (італійською: The Real Teatro di San Carlo) — королівський оперний театр в Неаполі. Його первісне ім’я Сен-Чарльз під монархією Бурбон, але тепер відомий, як просто театр Сан-Карло, – оперний театр в Неаполі, Італія. Він розташований поруч із центральною площею П’ясці-дель-Плебіскоті та з’єднаний з королівським палацом. Це найстаріше безперервно активне місце проведення публічної опери у світі, яке відкривається в 1737 році, десятиліттями як в міланських Ла Скала, так і в театрах Венеції “Ла Феніце”. Оперний сезон триває з кінця січня по травень, а сезон балету відбудеться з квітня до початку червня.

8. Капелла Сансеверо (італійською: Cappella Sansevero de’ Sangri or Pietatella) – це каплиця, яка розташована на вулиці Via Francesco de Sanctis 19, на північний захід від церкви Сан-Доменіко Маджоре, в історичному центрі Неаполя. Каплиця більш належним чином називається Каплицею Санта-Марія-делла-Піто, або Піеттелла. Вона містить твори мистецтва деяких провідних італійських художників 18 століття. Серед сотень церков інших релігійних пам’яток ми обрали одну тільки через те, що їх всі виділили в окермий маленький список під нашим топ-9.

9. Інший неаполітанський замок-пам’ятка – Sant’Elmo, який був завершений у 1329 році і побудований у вигляді зірки. Castel Sant’Elmo – це середньовічна фортеця, розташована на верхів’ї гори поблизу Certosa di San Martino, з видом на Неаполь, Італія. Назва “Sant’Elmo” походить від колишньої церкви X століття Sant’Erasmo, скороченого до “Ermo” і, нарешті, змінено на “Elmo”. В даний час він служить музеєм, виставковим залом і офісами.

Серед пам’яток архітектури, музеїв і визначних місць у Неаполі варто глянути ще дуже багато. Перед Королівським палацом Неаполя (який ми окремо не стоїть Галерея Умберто I, де знаходиться Музей ювелірних виробів з коралів. Займаний палацом XIX століття, відремонтований португальським архітектором Альваро Сіза, Музей сучасного мистецтва Доннареджіна (МАДРЕ) має анфіладію процесії постійних установок такими художниками, як Франческо Клементе, Річард Серра та Ребекка Горн. Палац 16-го століття Рочелла розмістив Палаццо делле Арті Наполі, який містить цивільні колекції мистецтва, що належать до міста Неаполя, і має тимчасові експонати мистецтва та культури. У Палаццо Комо, що датується 15 століттям, розміщується Музей філанд’єрі з пластики, створене в 1883 році Гаетано Філан’єрі.
Неаполь є місцем архієпископії Неаполя, і католицтво дуже важливо для населення. Катедральний Собор Неаполя є головним місцем поклоніння міста; кожен рік 19 вересня, він тримає давнє Чудо Святого Януарія, покровителя міста. Під час дива, яке тисячі неаполітанців стікають за свідченням, висушена кровь Януарія, як кажуть, перетворюється на рідину, коли приведена близько до святих мощей, які, як кажуть, є його тілом. Нижче ми навели окермий вибірковий перелік великих церков Неаполя, каплиць, монастирських комплексів та інших релігійних структур:
– Certosa di San Martino
– Naples Cathedral
– San Francesco di Paola
– Gesù Nuovo
– Girolamini
– San Domenico Maggiore
– Santa Chiara
– San Paolo Maggiore
– Santa Maria della Sanità, Naples
– Santa Maria del Carmine
– Sant’Agostino alla Zecca
– Madre del Buon Consiglio
– Santa Maria Donna Regina Nuova
– San Lorenzo Maggiore
– Santa Maria Donna Regina Vecchia
– Santa Caterina a Formiello
– Santissima Annunziata Maggiore
– San Gregorio Armeno
– San Giovanni a Carbonara
– Santa Maria La Nova
– Sant’Anna dei Lombardi
– Sant’Eligio Maggiore
– Santa Restituta
– Sansevero Chapel
– San Pietro a Maiella
– San Gennaro extra Moenia
– San Ferdinando
– Pio Monte della Misericordia
– Santa Maria di Montesanto
– Sant’Antonio Abate
– Santa Caterina a Chiaia
– Spires of Naples
– San Pietro Martire
– Hermitage of Camaldoli
– Archbishop’s Palace
– Fontanelle cemetery.

Поряд з площею Пьяцца дель Плебіскопі, у Неаполя є ще два великих площі: площа Пьяцца Данте та площа Пьяцца деї Мартірі. Останній спочатку мав лише пам’ятник релігійним мученикам, але в 1866 році після італійського об’єднання було додано чотирьох левів, що представляють чотири повстання проти бурбонів. Сан Дженнаро деі Повірі – це лікарня ренесансної лікарні для бідних, яка була споруджена іспанцями в 1667 році.
Під Неаполем розташовується серія печер і споруд, що створюються століттями видобутку, і місто лежить на вершині великої геотермальної зони. Існує також цілий ряд стародавніх греко-римських водойм, виритий з м’якого туфо-каменю, на якому, з якого побудована більша частина міста. Приблизно один кілометр (0,62 милі) від багатьох кілометрів тунелів під містом можна відвідати з готелю Napoli Sotteranea, розташованого в історичному центрі міста Via dei Tribunali. Існують також великі катакомби в місті та навколо міста та інші визначні пам’ятки, такі як Piscina Mirabilis, основна цистерна, що служила Неаполітанській затоці під час римських часів. Ця система тунелів і цистерн лежить в основі більшої частини міста і лежить приблизно 30 метрів (98 футів) нижче рівня землі.
З різних громадських парків Неаполя найвидатнішими є Вілла Комунале, побудована король Бурбон Фердинанд IV в 1780-х роках і Боско ди Каподімонте – найбільший зелений простір міста. Інший важливий парк – парк Віргіліано, який виглядає у напрямку до крихітного вулканічного острова Нісіда; за Нисидою лежать Procida і Іскья Парко Вірджиліано названо на честь Вергілія, класичного римського поета і латинського письменника, який, як вважається, знаходиться поруч із гробницями. Неаполь відомий своїми численними чудовими віллами, такими як неокласична вілла “Floridiana”, побудована у 1816 році.
Різні будівлі, натхнені готичним відродженням, існують у Неаполі завдяки впливу цього руху на шотландсько-індійського архітектора Ламонта Янга, одного з найактивніших неаполітанських архітекторів наприкінці XIX – на початку ХХ століття. Молодий залишив значний слід у міському середовищі та розробив багато міських проектів, таких як перший метро міста. У перші роки 20-го століття в місті розвивається місцева версія феномену “стиль модерн”, відома як “Свобода Наполетано”, що створює багато будинків, які сьогодні існують. У 1935 р. Архітектор раціоналістів Луїджі Козенца створив для міста новий рибний ринок. Під час епохи Беніто Муссоліні були побудовані перші структури “сервісного центру” міста, все це було в раціоналістичному функціоналістському стилі, включаючи Палаццо делле Посте і будинки Претура.

Це маленький перелік, який ми для Вас підготували. Їдьте з ВАСИЛІВ СЕРВІС комфортабельним автобусом до Неаполя, проводьте собі самостійно (або з гідами) екскурсії та насолоджуйтесь цим чудовим містом! Ви можете у нас на сайті онлайн купити квитки до Неаполя (Napoli).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *