Падуя – 9 прикрас найстарішого міста Італії

Падуя (Padua) чи Падова (Padova) є одним з найстаріших міст північної Італії, неподалік Венеції. За легендою Падуя була заснована у 12 ст. до н. е. Протягом історії Падуя була важливим культурним центром Італії, там знаходиться один з найстаріших італійських університетів. Покровителем Падуї є Св. Антоній, помолитись мощам якого приїжджають паломники зі всього світу. В Падуї обов”язково слід відвідати базиліку Св. Антонія, церкву св. Юстини, в якій знаходяться мощі євангелістів Луки, Матея та мощі перших мучеників, площу біля церкви Св. Юстини.
Ви можете з нами добратись з України комфортабельним автобусом до Падуї і здійснити самостійну екскурсію. Ми обрали для Вас дев’ять визначних місць і пам’яток, які варто було б побачити в Падуї. І це:
1. Капела Скравені (італійська: Cappella degli Scrovegni) – найпомітніша пам’ятка Падуї. У ній знаходиться цикл фресок, виконаний у 1305 році Джотто. Її було замовлено Enrico degli Scrovegni, багатим банкіром, як приватна каплиця, яка потім була приєднана до його родинного палацу. Її також називають “Каплицею Арені”, оскільки вона стоїть на місці арені римської епохи. Фресковий цикл детально описує життя Діви Марії, і багато хто визнав це одним з найважливіших фрескових циклів у світі за його роль у розвитку європейського живопису.
2. Палаццо делла Раґіоне (італійська: Palazzo della Ragione), з його великим залом на верхньому поверсі, як відомо, має найбільшу покрівлю, не підтримувану колонами в Європі; зал майже прямокутний, довжина 81,5 метри, ширина – 27 метрів і висота 24 метри; стіни покриті алегоричними фресками; будівля стоїть на арках, а верхній поверх оточена відкритою лоджією, не на відміну від того, що оточує базиліку Віченца. Палаццо було розпочато в 1172 році і закінчено в 1219 році.
3. На площі Пьяцца дій Синьорі (італійська: Piazza dei Signori). Там є лоджія”Гран-гвардія” (1493-1526 рр.), а поруч – Палаццо дель Капітаніато, резиденція венеціанських губернаторів, з його великими дверями, робота Джованні Марії Фальконетто, архітектор Веронезе -специтор, який ввів Паризьку архітектуру ренесансу і завершив двері в 1532 році. Фалконетто був архітектором садової лоджії Альвіза Корнаро (Логіа Корнаро), першим повністю будівлею Ренесансу в Падуї. Поруч стоїть Собор, перестроенний в 1552 році за дизайном Мікеланджело. Вона містить роботи Ніколо Семитеколо, Франческо Бассано та Джорджіо Скьявоне.
4. Найбільш відома з падуянських церков – Базиліка ді Сант’Антоніо да Падова (італійська: Basilica di Sant’Antonio da Padova), місцева назва “Іл Санто”. Кістки святого відпочивають у каплиці, яка багата орнаментом з різьбленим мармуром. Робота у Базиліці здійснювалась різними художниками, серед них Сансовіно і Фальконетто. Базиліку почали будувати приблизно в 1230 році і завершилася в наступному столітті. Традиція говорить, що будівля була розроблена Ніколо Пізано. Покритий семи куполами, двома з них пірамідальні. Є також чотири монастиря.
5. Одним з найвідоміших символів Падуї є Прато делла Валле (італійською: Prato della Valle), еліптична площа площею 90 000 м2. Це одна з найбільших в Європі. У центрі знаходиться великий сад, оточений рівнем, на якому вишикувалися 78 статуй з зображенням видатних громадян. Вона була створена Андреа Меммо наприкінці 18 століття. Меммо колись проживав у монументальному Палаццо Анжелі 15 століття, в якому зараз знаходиться Музей Precinema.
6. Абатство Санта-Джустіна (італійська: Abbazia Santa Giustina) та прилегла до базиліки. У 15 столітті він став одним з найважливіших монастирів в цьому районі, доки його не придушив Наполеон в 1810 році. У 1919 році він був знову відкритий. Могили декількох святих розміщені в інтер’єрі, в тому числі Юстині, Св. Просчетміма, Св. Максима, Св. Юрія, Св. Фелісіти, Св. Юліана, а також мощі святого апостола Матфія і Євангеліста Св. Лука. Це будинок для деяких мистецтв, включаючи мучеництво святого Юстина Паоло Веронезе. Комплекс був заснований у 5-му столітті на могилі одного з святих, Юстина з Падуї.
7. Церква Еремітані (італійська: Chiesa degli Eremitani)- це августинська церква XIII століття, яка містить могили Якопо (1324 р.) Та Убертінелло (1345 р.) Да Каррара, Падуєвих володарів, а також каплиця СС Джеймса та Крістофера, раніше ілюстровані фресками Мантеньї. Це було в значній мірі зруйноване Альянсом у Другій світовій війні, оскільки воно було поряд з нацистським штабом. У старому монастирі церкви зараз знаходиться міська художня галерея.
8. Санта-Софія (італійською: Santa Sofia) – це, мабуть, найдавніша церква Падуї. Захід був початий наприкінці X століття венеціанськими майстрами. Він має плану базиліки з романсько-готичним інтер’єром та візантійськими елементами. Апсета була побудована в 12 столітті. Здається, будова трохи нахиляється через м’яку місцевість.
9. І закриваємо нашу дев’ятку “Кафе Педроччі” (італійська: Pedrocchi Café), яке засноване в 18 столітті. Він має архітектурну перевагу, тому що його номери були оформлені у різноманітних стилях, розташованих в еклектичному ансамблі за проектом архітектора Джузеппе Яппеллі. Кафе має історичну популярність через свою роль у заворушеннях 1848 року проти Габсбурзької монархії, а також за привабливість художників минулого століття від французького письменника Стендаля, Лорда Байрона та італійського письменника Даріо Фо.

Ще обов’язково варто глянути церкву Сан-Гаетано (італійська: San Gaetano), яка у 1574-1586 була розроблена винченцо Скамоцці, за незвичайним восьмикутним планом. Варто глянути на синагогу барокової Падуї 16-го століття. У центрі історичного міста – будинки Палаццо дель Бьо, центр університету
Міська рада, звана Палацо Мороні, стіна якої охоплюється іменами мертвих військових і приєднана до Палаццо делла Раґіоне. Центр міста оточений міськими стінами (7 миль), побудованими на початку 16 століття архітекторами Мікеле Санмішелі. Є лише кілька руїн, що залишилися, разом з двома воріт, менших і внутрішніх стін 13 століття. Існує також замок, Кастелло. Його головна вежа була перетворена з 1767 по 1777 рік на астрономічну обсерваторію, відома як Specola. Також з визначних місць та пам’яток Падуї варто згадати про кінну статую венеціанського генерала Гаттамлата (Erasmo da Narni) знаходиться на площі перед Базилікою ді Сант’Антоніо да Падові. Неподалік від статуї Гаттемелата є Ортопея Св. Георгія (13 століття), фрески Альтіх’єро та Скаула ді С. Антоніо (16 ст), фрески Тиціана (Тиціана). Неповторні фасади і галереї: Фасад церкви Сан-Гаетано Тьєне (1574-86) від Вінченцо Скамоцці, “Два християни перед суддями” висить у соборі міста, апсидна частина Санта Софія, лоджія “Гран-Гуардія” і інші… Звісно у Падуї варто відвідати і ботанічний сад “Орто Ботаніко” (італійською: Orto Botanico).

 

Їдьте з ВАСИЛІВ СЕРВІС комфортабельним автобусом до Падуї (Падови) і насолоджуйтесь містом! Ви можете у нас на сайті онлайн купити квитки до Падуї (Падови).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *